INNE INSTALACJE

Oprócz instalcji elektrycznych i wodnych zapewniamy swoim klientom również kompleksową usługę w zakresie innych instalacji, które powinny znaleść się w Państwa domach. Część z nich może zwiększyć konfort korzystania z mieszkania (np. instalacja telefoniczna lub antenowa), a inne dbają o nasze bezpieczenstwo (np. instalacja przeciw pożarowa, czy przeciw włamaniowa).

Instalacje Telefoniczne

Żeby można było w domu korzystać z telefonu stacjonarnego i internetu, trzeba przede wszystkim wybrać operatora spośród działających w danej okolicy. Z każdym kolejnym rokiem jest ich coraz więcej i proponują coraz lepsze usługi. Z wybranym operatorem podpisuje się umowę o łącze telefoniczne analogowe lub cyfrowe (ISDN). W umowie operator powinien zobowiązać się doprowadzić sygnał telefoniczny do lokalu mieszkalnego, a nasza firma fachowo i zgodnie z Państwa sugestiami rozprowadzi do odpowiednich pomieszczeń.

Instalacje Przeciw Włamaniowe

Dziedzina, którą są systemy alarmowe, czy też telewizja przemysłowa rozwija się bardzo szybko jak i cała elektronika. Obecnie prawie każdy nowy budynek w planach ma instalację alarmową i CCTV. Wiedza na temat stanu swojego mienia, a tym samym bezpieczeństwa jest bezcenna. Dlatego należy zrozumieć, że system alarmowy to nie tylko centrala i manipulator, ale także czujniki i detektory oraz automatyka, która jest możliwa dzięki tym urządzeniom.

Instalacje Przeciw Pożarowe

Zwarcie instalacji elektrycznej, nie wyłączone żelazko lub awaria telewizora to możliwe przyczyn pożaru. Jeśli w domu pojawi się ogień, to jednym z najważniejszych czynników minimalizujących straty jest czas reakcji. Dlatego coraz więcej właścicieli swoich mieszkań decydują się na instalacje przeciw pożarową. Prawidłowo zaprojektowany i wykonany system sygnalizacji pożaru jest jednym z głównych systemów w budynku, nadzoruje i uruchamia wszystkie instalacje pracujące w warunkach pożaru i jest systemem nadrzędnym

Instalacje Antenowe

Raz zaprojektowany i wykonany szkielet instalacji antenowej powinien być uniwersalny przez wiele lat i umożliwiać podłączanie do niego coraz to nowocześniejszych urządzeń bez zasadniczej ingerencji w jego strukturę. Instalacja powinna umożliwiać podłączenie sygnałów telewizji naziemnej, satelitarnej, i kablowej, a w razie potrzeby również innych sygnałów wizji jak np. sygnał z kamer telewizji dozorowej. Ważne jest, aby stosować materiały wysokiej jakości o sprawdzonych parametrach.

Sieci komputerowe

Zbiór komputerów i innych urządzeń połączonych ze sobą kanałami komunikacyjnymi tworzy sieć komputerową. Umożliwia ona wzajemne przekazywanie informacji oraz udostępnianie zasobów własnych między podłączonymi do niej urządzeniami. Użytkownicy jednej sieci mogą wymieniać się się plikami, korzystać z jednej drukarki, czy grać ze sobą siedząc w różnych pomieszczeniach.

wykonawca: Radek Dublinowski      e-mail: radek@dublinowski.pl